Polski wyraz garnitur pochodzi od francuskiego słowa garniture, który oznacza ozdobę i przystrojenie.

Garnitur miał za zadanie podkreślać zalety męskiej sylwetki, wydłużać nogi, uwypuklać klatkę piersiową i pomniejszać optycznie biodra. Garnitur to symbol męskości, elegancji i dobrego gustu. To nieodłączny element garderoby idealny na różne okoliczności takie jak spotkania biznesowe, czy wyjścia wieczorowe. Podstawowym dopełnieniem garnituru jest oczywiście, koszula, krawat, skarpety, buty, a także biżuteria.

Zegarek do garnituru. Skórzany pasek, a może bransoleta?

Zegarek to jedna z niewielu ozdób, które pasują mężczyźnie niemal zawsze i wszędzie. Przy wyborze zegarka pasującego do garnituru, warto przyjąć zasadę “im mniej, tym lepiej”.  W zestawieniu z garniturem znacznie lepiej wyglądają zegarki klasyczne. Czasomierze te nie powinny składać się z kontrastujących ze sobą części. Prosty, uniwersalny zegarek w połączeniu ze skórzanym paskiem dopełni tą elegancką stylizację. Warto zwrócić uwagę na rozmiar koperty. Mniejsza średnica i grubość idealnie zmieści się po mankietem koszuli. Pamiętaj także, że koperta powinna być skromna również pod względem koloru, o czym już wspomnieliśmy – srebro i złoto sprawdzą się tu idealnie.

Piękno tkwi w prostocie

Za najbardziej klasyczny uważa się zegarek garniturowy o srebrnej kopercie, białej tarczy i czarnym pasku skórzanym. Ten zestaw będzie idealny do klasycznego czarnego garnituru. Delikatne indeksy, cyfry arabskie i rzymskie urozmaicają analogowe tarcze ułatwiając odczyt aktualnej godziny, a przy tym wyglądają oryginalnie. Pasek skórzany najlepiej przeszyty nicią w tym samym odcieniu wygląda minimalistycznie i schludnie. Co ciekawe, poszukiwany zegarek wcale nie musi mieć tej samej barwy co nasz garnitur.  O wiele ciekawszym rozwiązaniem są odcienie lekko od siebie różne, które nadają stylizacji charakteru.

Podsumowanie

Poszukiwanie idealnego czasomierza do garnituru wcale nie wydaje się takie trudne. Skupiając się na podstawowych zasadach, bez problemu znajdziemy właściwy egzemplarz . Odpowiednio dobrany zegarek do garnituru może zwrócić na siebie uwagę i stać się przedmiotem do rozmów. Mamy nadzieję, że nasz artykuł dostarczył cennych informacji w doborze idealnego zegarka garniturowego i przybliżył stwierdzenie, że sztuka tkwi w prostocie oraz wyrafinowaniu, które dodatkowo podkreślają szyk oraz elegancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *