Jedyną osobą, która może Cię zmotywować jesteś Ty sam!

Trening zdrowotny polega na zadbaniu o nasze zdrowie i odpowiednią kondycję naszego organizmu, a właściwie całego ciała. Celem treningu zdrowotnego nie jest zbudowanie masy mięśniowej, czy muskularnego ciała. Trening ma nam pomoc wyrobić w sobie nawyk regularnej aktywności fizycznej. Co niesamowicie przekłada się na nasze samopoczucie i odporność naszego organizmu.

Zegarki smartwatch z funkcją trybu sportowego

Każda aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia. Pomaga nam utrzymać dobrą kondycję i dobre samopoczucie. Zegarki smartwatch pomogą nam to osiągnąć. Dostępnych opcji jest naprawdę dużo. Zarówno w kwestii wyboru dyscyplin jak i sposobów planowania oraz realizacji treningów. Warto wybrać odpowiednią dla nas formę ruchu. Wbudowane tryby sportowe poprawią Twoją wydajność fizyczną, dodają energii i pozytywnie wpłyną na stan umysłu (chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, koszykówka, badminton, piłka nożna itd.) pozwalają podczas aktywności fizycznej włączyć odpowiedni tryb ćwiczeń, obliczyć zużycie kalorii, liczbę kroków, a także tempo oraz stworzyć własny plan treningowy dla celów zdrowotnych.

Niech  smartwatch zostanie Twoim osobistym trenerem, który zmotywuje Cię do regularnej aktywności!

1. Motywacja – funkcja przypomnienia o ruchu

Po włączeniu funkcji przypomnienie o aktywności urządzenie będzie monitorować poziom aktywności użytkownika w ciągu dnia w wyznaczonych odstępach czasu (domyślnie co godzinę). Urządzenie zawibruje, a ekran zostanie włączony, aby przypomnieć Ci o konieczności poświęcenia chwili na wstanie i przespacerowanie się, jeśli pozostawano bez ruchu w ustawionym okresie. Nawet jeżeli w ciągu dnia nie odczuwamy skutków zbyt długiego siedzenia, warto pamiętać o regularnym wykonywaniu tych kilku minut aktywności.

2. Bezpieczeństwo – zadbaj o swoje zdrowie

Nowoczesne zegarki smartwatch dla sportowców oferują zróżnicowane funkcje, które nie tylko wspierają trening użytkownika, pozwalając mu przeanalizować efektywność wysiłku fizycznego, ale dbają także o jego zdrowie. Wyniki badania są dostępne w ciągu kilku sekund, a dane są wyświetlane na ekranie zegarka. Synchronizuj dane z aplikacją na telefon komórkowy, aby mieć oko na swój stan zdrowia. Dzięki  zegarkowi masz świadomość, jak Twoje ciało reaguje w różnych sytuacjach. Wszystkie te dane możesz zapisywać w aplikacji, dzięki czemu tworzy się historia Twoich wyników.

3. Wysiłek – natężenie sił i starań

Inaczej wysiłek rozkłada się podczas biegania, inaczej podczas jazdy rowerem, a jeszcze inaczej podczas pływania. Funkcja tryby sportowe umożliwia ustawienie wskazań smartwatcha na konkretną dyscyplinę, by jeszcze skuteczniej kontrolować intensywność wysiłku. Do Twojej dyspozycji jest także krokomierz, który zmierzy przebyty dystans, a także przeliczy go na spalone kalorie.

4. Trening w terenie – orientacja i nawigacja

Nieważne, w jakie góry wyjeżdżasz – polskie Karkonosze czy włoskie Alpy, smartwatch okaże się przydatnym kompanem podczas podróży. Miłośnicy górskich wędrówek, powinni na bieżąco mieć dostęp do takich informacji jak temperatura, prognoza pogody oraz wskazówki do orientacji w terenie, czyli GPS. Koniec z noszeniem wielu niezbędnych przedmiotów, teraz zamiast nich wystarczy smartwatch na nadgarstku i można wyruszać w trasę!

Smartwatch Gravity GT8

Gravity GT8 jest wyposażony w system nawigacyjny GPS. Umożliwi on precyzyjne zmierzenie przebytej odległości, prędkości oraz obliczenie tempa. Wszystkie te dane zapisywane są w dedykowanej aplikacji. Po zakończonym treningu, spacerze, biegu lub jazdy na rowerze w aplikacji będziemy mogli odczytać dokładnie przebytą trasę. Tryb oszczędzania baterii potrafi wydłużyć czas pracy zegarka na tyle, by dotrzeć z nim do domu bądź najbliższego źródła prądu i zapewnić ładowanie. Znajdziesz w nim również ciągłe monitorowanie tętna, ale także funkcje, dzięki którym poznasz lepiej swoje możliwości – monitor snu i pulsoksymetr które zapewnią Ci dokładne dane.

Pełna specyfikacja oraz funkcje smartwatch opisane są w opisie produktu: GT8 Smartwatch Gravity

Smartwatch Rubicon RNCE99

Funkcja Trajektoria ruchu, którą posiada Rubicon RNCE99, pozwala na wizualizację ruchu na mapie aplikacji. A za pomocą funkcji lokalizacja GPS sprawdzisz szczegółowe pomiary z przebytej trasy takie jak: przebyty dystans, data i godzina trasy, ilość kcal, czas trwania, ilość kroków. Stacja meteorologiczna w formie smartwatcha umożliwia szybką i precyzyjną ocenę aktualnych i prognozowanych warunków atmosferycznych. Szczegółowe dane obejmują nie tylko stopnień zachmurzenia czy aktualną temperaturę, ale także nasilenie i kierunek wiatru, wilgotność i ciśnienie powietrza czy wskaźnik UV.  Oczywiście inteligentny zegarek posiada również funkcje zdrowotne takie jak, pomiar tętna, pomiar ciśnienia krwi, pomiar tlenu we krwi, różne tryby sportowe i wiele innych przydatnych funkcji.

Cała specyfikacja oraz funkcje zegarka inteligentnego zostały dokładnie opisane w opisie produktu pod linkiem: Smartwatch Rubicon

Smartwatch z trajektorią
 

 

Podsumowanie

Smartwatch sportowy to gadżet, po który coraz częściej sięgają zarówno młodzi, jak i starsi. Nic w tym dziwnego! W końcu dzięki temu prostemu urządzeniu możemy śledzić nasze tętno, spalone kalorie, pokonany dystans jak i wiele innych wyników. Spełnia się również doskonale w funkcji wirtualnego trenera. Istotną kwestią w doborze zegarka treningowego sportowego jest to, by odpowiadał specyfice danej aktywności fizycznej oraz jakie funkcje zdrowotne będą dla Ciebie przydatne.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *