Podświetlenie tarczy zegarka lub jej elementów to praktyczna opcja w ich użytkowaniu. Pozwala na odczyt godziny nawet w całkowitych ciemnościach.

Dzisiejsza technologia sprawia, że stosowanie podświetlenia dotyczy nie tylko zegarków sportowych, ale również tych klasycznych, prostych, eleganckich. Obecnie, jest jedną z kluczowych funkcji, jakiej poszukujemy, wybierając zegarek, dlatego przyjrzyjmy się bliżej, co proponuje nam rynek czasomierzy.

Podświetlanie całej tarczy w zegarkach analogowych Timex:

 

Podświetlenie INDIGLO, które swój początek ma w 1992 r., a jego pomysłodawcą jest amerykańskie przedsiębiorstwo TIMEX. W zegarkach tej marki podświetlenie włącza się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, i jest koloru zielono-niebieskiego, w zależności od koloru tarczy.

Podświetlenie tego rodzaju zastosowano w większości modeli tej marki, natomiast aby wiedzieć, czy ten konkretny jest wyposażony w tę funkcję, powinien mieć umieszczony napis na tarczy “Indiglo“.

Indiglo nie posiada oddzielnego zasilania, a więc energię czerpie z baterii, tej samej co mechanizm zegarka. Jeśli więc wskazuje nam prawidłowy czas, ale podświetlenie zanika lub w ogóle nie działa,  oznacza to konieczność wymiany baterii.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą marki Timex:

Co prawda, Indiglo jest technologią opatentowaną przez Timex, jednak tego rodzaju podświetlenie używane jest także u innych producentów marek, jest to tzw. ILLUMINATOR:

  • Xonix, Lorus, Casio

             

                 XONIX CARIA                                             Lorus RRX43CX

  • Popart

model MILLIA

 

Wykorzystanie diody LED do podświetlania tarczy w zegarkach.

 

W zegarku Casio, za jej pomocą podświetlana jest tarcza która jest niezwykle czytelna mimo jednopunktowego lub dwupunktowego podświetlenia.

 Casio Edifice EFR-534D

 

Fluorescencyjne wskazówki świecące po uprzednim naświetleniu:

 

Jednym z najpopularniejszych rodzajów podświetlenia, a raczej jego alternatywą jest Neobrite, czyli powłoka fluorescencyjna. Najczęściej wypełniane są nią wskazówki oraz indeksy tarczy. Aby elementy te świeciły w ciemności, zegarek musi być wystawiony na światło, aby je zgromadzić – może być zarówno słoneczne, jak i sztuczne. Zegarki mające Neobrite nie mają oznaczenia na tarczy, jednak możemy je rozpoznać po zielonej poświacie na wskazówkach oraz indeksach umieszczonych na tarczy.

 

Na stronie naszego sklepu znajdziecie Państwo ogromny wybór zegarków z podświetleniem, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *